Výňatek z kapitoly >> Přírodní léčebné postupy očisty organismu

Zájemcům, kteří se rozhodli začít s urinoterapií, nebo také z preventivních důvodů hladovět, bych ze své vlastní zkušenosti doporučovala začít důkladnější očistou organismu, kterou jsem popsala ve svých knihách jako metodu Kroky ke zdraví. Velmi stručně shrnuji procedury této metody, kterou jsem se naučila během svého pobytu v Rusku. Většina z nich patří mezi klenoty ruského lidového léčitelství. Všechny tyto léčebné postupy jsem pečlivě posoudila z lékařského hlediska a vícekrát vyzkoušela na sobě. Očistu mohu doporučit mladé i střední generaci, ale ani u starších jedinců není vyloučena. Odpovědnost za provedení procedur nese každý sám. Ten, kdo se pro nějaké onemocnění léčí, se musí před aplikací popsaných procedur poradit se svým ošetřujícím lékařem.

Tento soubor přírodních léčebných postupů je určen na pomoc lidem, kteří trpí zažívacími potížemi, žlučovými kameny, ledvinovým pískem a jinými nemocemi. Uvedené léčebné postupy a s nimi související pravidla životosprávy rovněž zbaví střeva letitých nánosů ze špatně natrávené potravy, která se ve střevech rozkládá a vznikající toxiny otravují organismus. Očista slouží k odstranění letitých usazenin v tkáních a také jako prevence proti civilizačním nemocím.

Celá “očista” organismu není časově náročná a mohou ji bez problémů absolvovat i lidé zaměstnaní. Spočívá v sedmi krocích, které postupně upraví stav a činnost zažívacího ústrojí, kloubů, jater, ledvin, lymfatických (mízních) cest a cév. Pokud se má docílit vysoké účinnosti procedur, je nutno provádět je důsledně tak, jak je uvedeno v návodu. První rok se má očista provést 4krát – jednou v každém čtvrtletí, druhý rok 2krát a v následujících létech 1krát ročně. Musí se vždy začít očistou střev a další kúry musí na sebe navazovat. Zvýší se vaše imunita, vyčistí se zažívací ústrojí, játra a ledviny, zbavíte se zácpy, zlepší se vaše psychika.

Krok první: očista střev

Razantní očistu tlustého střeva nemůže podstoupit člověk s nemocným srdcem, astmatickou nemocí v době záchvatu, vysokým krevním tlakem a hnisavými střevními onemocněními.

Očista tlustého střeva se provádí jeho promýváním klystýry. Výplachy střeva – klystýry – jsou součástí jak přípravy před hladověním, tak vlastního hladovění. Jejich cílem je odstranit z tlustého střeva staré zbytky a také hleny uvolněné urinoterapií a hladověním. Není třeba se bát většího obsahu v irigátoru, na větší množství tekutiny si střevo postupně zvykne. Ze začátku provedeme výplach třeba 2krát za sebou s menším obsahem tekutiny. Řídíme se obsahem vytékajícím ze střeva. Je-li střevo čisté, vytékající tekutina nezapáchá a je čistá.

Do 0,5–1,5 l převařené vody ochlazené na tělesnou teplotu (ověříme hřbetem ruky), přidáme 100–200 ml vlastní moči odpařené na ¼ původního množství. Připravený roztok nalijeme do irigátoru, který zavěsíme do výše 1 m nad vanu. Před zavedením trubičky do konečníku a hadičku uzavřeme kolíčkem. Položíme se na lokty a kolena do vany a zavedeme trubičku na konci irigátoru do konečníku.

Uvolníme z hadičky kolíček, aby mohl roztok volně odtékat do střeva. Břicho uvolníme a dýcháme ústy. Snažíme se udržet v sobě roztok co nejdéle – aspoň 10 minut. Máme-li to od vany daleko na záchod, připravíme si poblíž vany kbelík, do kterého budeme několikrát po sobě vyprazdňovat obsah střeva. Tuto proceduru je nejvhodnější provádět mezi 5. a 7. hodinou ranní, kdy je podle biologických hodin maximální tok energie do tlustého střeva. Kvůli pohodlí je však možné ji provádět také před spaním. Procedura nás vedle očisty střev zbaví také hemoroidů, které jsou důsledkem zácpy……..

V této kapitole jsou podrobně popsány všechny kroky očisty organismu:

Očista střev.
Disbakteriemie.
Očista kloubů.
Očista jater.
Očista ledvin.
Očista lymfatických cest.
Očista cév.

Poznámka: Při očistě lymfatických cest se používá Glauberova sůl (síran sodný desetivodý). Jelikož podle četných dotazů není běžně v lékárnách ke koupi, uvádíme kontakt na firmu DORAPIS, která ji vyrábí a prodává.

zpět>> MUDr. Vilma Partyková: Urinoterapie a nemoci